סדרת הפרימו

פרימו סירה 2015 Primo Syrah

לכל יין יש סיפור חיים ייחודי אך לפרימו סירה 2015 היו חבלי לידה קשים ויוצאי דופן במיוחד.

בסוף  אוגוסט 2015, כשלושה שבועות לפני הבציר, נחתה סופת חול מדברית א-לה-סהרה בכרם בן זמרה. הגפנים כוסו בשכבת חול שעטף ונדבק אל כל עלה ועלה בנפרד עד שנחנקו מחוסר אויר והפכו חומים בשל אי היכולת לעשות פוטוסינטזה. התפתחות הענבים נעצרה אך השמש המשיכה לחמם את הכרם כך שרמת הסוכר ביין עלתה וגם אחוז האלכוהול, בהתאם. אולם הצבע נעצר, וכך גם התפתחות הטעמים.

הייתי בהיסטריה, חשבתי שהכל אבוד. כל שיכולתי לעשות היה לחכות באופן פסיבי ולקוות שהטבע יפתיע.

שבוע לאחר הופעת הסופה המצב החל להשתפר: החול התפזר, העלים חזרו טיפין טיפין לצבען הירוק. התהליך נמשך שבועיים. בשבוע האחרון הכל הסתדר. הטעמים חזרו ובגדול, החמיצות והמתיקות של הענבים הרגישו מאוזנים. התחלנו בבציר...

סופת החול הביאה לכך שבצרנו 20% מכמות היבול יחסית לשנה הקודמת אך מאידך- הולידה את הענבים הטובים ביותר שטעמתי במהלך כל עשרים שנות קיום היקב!

Primo-Syrah-2015
Primo-Syrah-2015

תיאור היין:  היין מיוצר בשיטות מסורתיות, עשיר בניחוחות וטעמים, בעל גוף מלא המייצג באופן מושלם את עושרו של זן הסירה המלכותי.

זהו יין לאוכל! ארוחות בשרים חגיגית תהיה הליווי המושלם ליין זה.

טעמי הפרי מתפוצצים בפה וממלאים את הלשון והחיך בפירות יער, בשזיפים אדומים לא בשלים מדי, כאשר השוקולד מתגנב מאחור ומנצח על מקהלת הטעמים. בקשתי ודרישתי: להשתהות עם הטעמים על הלשון ולחכות לקליטת המוח. המאמץ שווה!

היין התבגר ב- 20 חודשים בחביות עץ אלון חדשות. יחד עם זה נשמר הטעם הראשוני של הענבים, האיזון בין ניחוחות וטעמי החבית כמו ווניל ושוקולד, מתערבבים עם הניחוחות והטעמים של הפרי. (הריני מתנצלת על התיאור המפורט של היין הזה במיוחד מאחר והוא הרבה מעל לסך כל מרכיביו).

שתיית היין לאיטו השהייתו על הלשון יוצרים תחושת התעלות שמגיעים אליה רק לעיתים רחוקות, וברב המקרים לא על ידי שתיית משקה שמכיל אלכוהול.

הגשה: טמפרטורת הגשה מומלצת 18 מעלות. יש לפתוח את הבקבוק ולהעביר לדקנטר לפחות שעתיים לפני השתייה......

מתאים לשתייה עם מנות  כגון: אנטריקוט, פלה בשר, תבשילי קדרה.

היין מיוצר בשיטות SLOW WINE – נותנים ליין את הזמן. היינות של יקב צ'ילאג מיוצרים ללא כל שימוש במוצרים מן החי, בשימת דגש על עקרונות אקולוגיים וירוקים. היין מוכן כבר עכשיו לשתייה אך ילך וישתבח עוד שנים רבות.

היין

פרימו סירה

בציר

ספטמבר 2015

זן ענבים

100% סירה

איזור גידול

גליל כרם יחידני – בן זמרה

צבע קליפה

שחור

כהל

14.6%

תאריך ביקבוק

14.06.2016

מספר בקבוקים

568

איזור גידול

חלקות מובחרות בגליל העליון בכרם בן זימרה בגובה מעל 800 מטרים

התהליך

השריה של התירוש (ללא התססה) בטמפ' של 8 מעלות למשך 3 ימים, התססה קרה וארוכה, והשריה על הקליפות במשך חודש ימים.

השתבחות

20 חודשים בחביות עץ חדשות אלון צרפתי

הערות מיוחדות

היין אינו מסונן באמצעים מכאניים כמו פילטר. הליך הסינון טבעי ומבוסס על גרוויטציה ולכן יתכנו ביין משקעים.