אורנה צ'ילאג | Orna Chillag

אורנה החלה את דרכה בענף היין לאחר קריירה מרשימה באקדמיה ובפוליטיקה. עבורה נראה המעבר מפעילות ציבורית אינטנסיבית למען זכויות אדם ומעמד האישה אל עשיית יין ים- תיכוני משובח, טבעית לגמרי.

את השכלתה הוינולוגית רכשה אורנה בפקולטה לחקלאות במילאנו, שם קיבלה תואר מאסטר בייננות. כדי ל"רכך" את המעבר מהמזרח התיכון "הפרוע" אל צפון איטליה הרוגעת (וגם קצת לחסוך כסף), גרה במנזר בעיר פיאצ’נצ'ה הסמוכה למילאנו.

לאחר שסיימה את לימודיה ב- 1998 יצאה לסטאז’ ביקב הנודע של אנטינורי בטוסקנה Tenuta Belvedere. ביקב הייתה שותפה בהכנת אחד היינות הנודעים בעולם Guado al Tasso.

בתקופה זו התחברה אורנה אל שיטות ’העולם הישן’ הממעטות להתערב בתהליכי הכנת היין, מבוססת על ענבים איכותיים ולא "כופות" את טעמי חביות עץ האלון הצרפתי על היין.

בשנת 2001 זכתה אורנה בשל הישגיה בתואר אבירות Castellana הניתן לנשים מרחבי העולם על תרומתם לענף היין ולקידום האנושות. כמו כן, חברה אורנה בארגון “Le Donne del Vino” – ארגון הפועל לקידום יינניות בעולם.

ניסיונה בעבודה ביקב באיטליה ובישראל מסייע לה רבות בבחירת הענבים, ביצירת היין וביצירת הבלנדים.

כחלוצת היינניות בישראל וכשותפה בארגון היינניות באיטליה מאמינה אורנה בתרומה הנשית לעולם היין. טעמן המעודן והחיך הנשי העשיר יותר בתאי חישה מקנה להן יתרונות ואיכויות שחשוב וכדאי לנצלם.

החיבור של היין עם שמן הזית וגבינות עיזים להוויה הים תיכונית, יכול לדעתה, לסייע להשתלבות שלנו באזור הים התיכון בצורה חיובית ואותנטית. כל ניסיון להעתיק "סגנונות ותרבויות" מיבשת אמריקה לאגן הים התיכון נדון לכישלון.

אורנה רואה את היין שלה, בו היא משקיעה את כל נשמתה, מוגש גם במסעדות העילית של איטליה, לצד אוכל איטלקי מעודן, וגם במעדניית הגבינות בשוק הכרמל – וכולם נהנים ומברכים – לחיים!